Kapu pieminekļi, kapu apmales. +371 28224688

Atvaļinājums Latvijā

Divas nedēļas trauksmainu dienu, kas paskrien kā stundas, un apziņa, kas tevi sasniedz vien, atkal sēžot „Ryanair” dzelteni zilajos lidmašīnas krēslos: „Tik daudz bija iecerēts, domāts… un paspēts – ak Kungs! – tik maz.” Ko paspēj latvietis „vidējais” īsā un tik ilgi lolotā atvaļinājuma laikā? Izdalīt dāvanas, kas rūpīgi gādātas jau labu laiku pirms atvaļinājuma, pamatīgi iedragāt savu veselību, kam, protams, ir virkne korektu iemeslu – kā lai nepiemin to, ka ilgi biji prom, ka atkal esi mājās, jūs, kas te, un sevi, kas ne tur, ne te…

Nopirkt… Katram kaut ko nopirkt, jo mēs, Īrijas latvieši, esam Santa Klausa palīgi mājās palicējiem – viss, ko Salavecītis nav paspējis (un neiespēs nekad), ir jārealizē mums. Iet ciemos… Pieņemt ciemiņus… Izrunāt priekšapmaksas karti tukšu – cenšoties būt viesmīlīgam (ai) līdz … sāpēm ausīs un drebošai balsij. Apsolīt – mammai, vecmāmiņai – nu vismaz nākamreiz noteikti aizbraukt arī līdz kapiem. Bet tā nelāgā sajūta turpina tevī grauzties – cik sen tur nav būts, bet tā kā vajadzētu… Vecvecākiem jau arī cita – sava – vērtību sistēma. Viņi ne vienmēr saprot, kālab atvaļinājuma laiks Dublinas, Korkas, Limerikas u.c. pilsētu LATVIEŠIEM iekrīt Jāņos un Ziemassvētkos, nevis Vasarsvētku svētdienā, kapusvētku vai rudens svecīšu vakaru laikā.

Saknes mums, tāpat kā visam dzīvajam dabā, ir zemē, un, jo vairāk mēs tās sajūtam, jo stiprāk katri vēji mūs triec un loka prom no mājām. Droši vien, ka vai katrs otrais, ja ne visi no mājās pabijušajiem, pārskatot sava atvaļinājuma bilanci, nevar, roku uz sirds liekot, teikt – nauda, Latvijas atvaļinājumā tērējot, ir tikpat lietderīgi ieguldīta, cik Īrijā smagi nopelnīta. Vērtība ir nosacīts jēdziens, taču arī ieguvumi ir vērtējami gan laika, gan nozīmīguma izteiksmē, gan arī pēc iztērētajai summai atbilstoša gaidāmā guvuma.

Īrijas latviešu izdevuma „Sveiks” 18.aprīļa numurā tika publicēts raksts par projektu www.kapuparvalde.lv, kurā, atbildot uz visiem (arī vēl neatsūtītajiem) jautājumiem, mēs, projekta aizsācēji, dalījāmies informācijā ar katru, kuru tas varētu uzrunāt: izmantojot vietnē ievietoto informāciju, Jūs varat veikt pasūtījumu, labiekārtot Jūsu piederīgo kapavietas visā Latvijas teritorijā, uzstādīt pieminekli, atjaunot vai nomainīt kapa kopiņu apmales, sakopt kapavietu, vienoties par apstādījumu un dzīvžoga izveidi, uzstādīt soliņu, atjaunot esošā pieminekļa gravējumu. Mēs to izdarīsim bez jebkādu avansa maksājumu ieturēšanas, Jums tiks nosūtīta foto dokumentācija pirms un pēc darbu veikšanas, un, tikai izvērtējot paveikto, Jūs veiksiet apmaksu par pakalpojumu ar pārskaitījumu. Lai izprastu pakalpojuma būtību, lūdzu, veltiet minūti sava laika un noskatieties video prezentāciju mājaslapā www.kapuparvalde.lv, ērtības labad video ir ievietots arī „youtube.com” lapā http://youtu.be/6fdnYHmkpv8. Par jebkuru no Jūs interesējošajiem jautājumiem labprāt atbildēsim arī e-pasta vēstulē, tāpat arī, veicot atzvanu uz Jūsu norādīto telefona numuru.

Nobeigumā, pirms steidzīgais lasītājs grasās dzēst šo sūtījumu, daži teikumi no mūsu mājaslapas tiem nepacietīgajiem, kam nav bijis vaļas to atvērt:

Domājot par visiem, kam rūp dzimtas kapi, ir tapis projekts un vietne „kapuparvalde.lv”, kuras autori, sava aroda profesionāļi, solās ne tikai gādāt par piederīgo kapa labiekārtošanu un kopšanu, jaunu piemiņas akmeni vai vecā atjaunināšanu, bet arī darba procesu iemūžināt fotogrāfijās, sniedzot iespēju katram pasūtītājam teju vienlaikus ar darbu veicējiem pārliecināties par paveikto un attālināti sekot līdzi tam, kāds akmens vai košumkrūms izvēlēts, un pārliecināties, kā tas iederas kopējā ainavā. Foto – tā nav tikai drošība, ka viss, kā solīts, padarīts, bet virtuālā klātesamība un ciemošanās vietā, kur tik sen nav būts, iespējams, gatavošanās šai reizei, un, ja reiz tā gadījies, izlīgšanai ar pagātni, kas solās būt krietni vieglāka, ja kapa kopiņa gaida sakopta. Bet, ja kapos piemetas vadātājs un pašam sev grūti atzīties, ka vistuvāko radu kapavietas pēdējoreiz tikai ar grūtībām izdevās atrast, tad lieti noderēs cits pakalpojums – kapavietas koordinātu noteikšana pēc GPS pavadoņu koordinātu sistēmas. Tās ļaus ne tikai pašam, bet bērniem un bērnu bērniem nekļūdīgi atrast tuvinieku atdusas vietu un neapjukt, ja kapsēta krietni paplašinājusies vai zaudējusi kādu zīmīgu orientieri līkas priedes vai senlaicīga krusta veidolā.

Kapu kultūrai Latvijā ir īpaša loma, kas sakņojas dziļā pietātē pret aizgājušo tuvinieku piemiņu. Diemžēl ne vienmēr ikdienas skrējienā ir laiks pievērst pienācīgu uzmanību kapu apkopšanai. Vērtējot Jūsu laiku un apvienojot nozares profesionāļus esam radījuši uzņēmumu, kas uzņemas rūpes par Jūsu piederīgo kapu labiekārtošanu un kopšanu, lai patīkamā un sakoptā vidē Jūs varētu kavēties atmiņās par saviem mīļajiem. Cilvēks ir dzīvs, kamēr ir dzīva piemiņa par viņu!

Aicinām pievienoties mūsu sekotāju grupai „draugiem.lv” sadaļā, tam noteikti būs nozīme, veicot pasūtījumu, sekotāji saņems arī informāciju par jaunumiem un interesantiem piedāvājumiem

Līdz ziņām – lai tālums, kas mūs šķir, šoreiz vieno!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Picasa
  • YouTube